Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Kryesuesi i BE-sė dėrgon letėr: Nė Maqedoni nuk ka kushte minimale pėr zgjedhje
Shefi i diplomacisė holandeze, Bert Koendes, i cili ėshtė nė funksion tė kryesuesit tė BE-sė, sot nuk ka pasur retorikė diplomatike, pork a thėnė shkurt dhe qartė se nė Maqedoni nuk ka kushte minimale..
Postuar nga Xh.I. 05.05.2016 | 15:51
Jep dorėheqje kryeministri i Turqisė, Ahmet Davutoglu
Ajo qė ishte paralajmėruar prej mediave pėr njė tensionim tė situatės mes Ahmet Davutoglus dhe presidentit Rexhep Taip Erdogan, duket mė se e qartė tani. Kryeministri tur..
Shqipėri-Kosovė, marrėveshje pėr mbrojtjen e investimeve
Shqipėria dhe Kosova nėnshkruan njė marrėshje pėr nxitjen dhe mbrojtjen reciproke tė investimeve. Firmat u hodhėn nga dy femra, ministret pėrkatėse tė Ekonomisė, Milva Ek
Njė familjar i Kondovės kėrcėnohet me pistoletė nė mes tė ditės
Mė 04.05.2016, rreth orės 12.45 nė Shkup nė afėrsi tė objektit hotelierik “Alineja”, pėrderisa Xh.F. nga f.Kondovė e Shkupit, duke pritur nė stacionin e autobusit sė bash
Ndėr mamatė mė tė fuqishme
Adel dhe Beyonce kanė kryesuar njė listė tė 50 nėnave mė tė fuqishme nė botė. Kėngėtaret janė vlerėsuar nga revista “Working Mother”, ndėrsa lista ėshtė zbuluar nga revis
Ujkani: Do t’i tregojmė botės se sa tė fortė jemi
Samir Ujkani, kapiteni i pėrfaqėsueses sė Kosovės, beson se pėrfaqėsuesja kosovare do t’iu tregoj tė gjithėve se sa e fortė ėshtė. Pranimi Federatės sė Futbollit tė Koso
Më të Lexuar